•    
    
    • همایش بزرگ 1405 - سال 1396
     pin
     همایش ۱۴۰۵

     زمان باقی مانده تا ۱۴۰۵:

      

     گفتگوی نقادانه


     نقد، روشی مهم برای ارزیابی مفاهیم، پدیده‌ها و داده‌های مختلف در تولید و ارائه اندیشه‌هاست. نقد، روش بررسی، در فرایند تحلیل ذهن است که در یک ارتباط دوسویه، نگرش نقادانه و اندیشه و رفتار شکل می‌گیرد. هر انسان دارای عقل و نفس سلیم اقرار می‌کند به ثمرات فراوان نقد به‌عنوان یک مهارت اجتماعیِ که مانع از ایجاد رفتارهای فاسد اجتماعی میگردد. اما در این میان شاهد رویگردانی افراد در جوامع اجتماعی واقعی و مجازی از نقد و نقادی هستیم. این خود نوعی آسیب و مسئله اجتماعی و فرهنگی شمرده می‌شود که با پیشرفت آن بسیاری از مسائل و مشکلات را در جامعه پدید می‌آورد. ازاین‌رو باید در مقام فرهنگ‌سازی، فرهنگ نقد و نقدپذیری را با تعریف درست از آن‌ها در جامعه پایه‌گذاری کنیم. نکته مهم در انجام نقد سازنده توجه ویژه به «فرهنگ نقد» و سپس «فرهنگ نقدپذیری» است.

     Ribbon News

     اخبار ویژه


     حضور معاون منابع انسانی و تحقیقات شرکت توانیر

     حضور آقای مهندس کرم رضایی معاون منابع انسانی و تحقیقات شرکت توانیر به همراه مهندس قنبرزاده مدیر کل توسعه مدیریت و مهندس شرطان رئیس گروه مطالعات راهبردی شرکت توانیر در همایش حضور یافته و در ابتدای صبح از نمایشگاه کایزن بازدید به عمل می‌آورند.

     سخنرانی معاون منابع انسانی و تحقیقات توانیر

     آقای مهندس کرم رضایی معاون منابع انسانی و تحقیقات توانیر در همایش به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

     حضور مدیران عامل شرکتهای تامین کننده

     بنا به گزارش گروه توسعه تامین کنندگان دفتر تمتا لیست مدعوین جهت دانلود قرار داده شد.

      

     تماس با ما


     لطفا از طریق فرم زیر، نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را مطرح نمایید. در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.

      

     نظرات کاربران()


     محمد رضا شهابی تاریخ ارسال: نامشخص(پرسیده شده در کانال تلگرام)

     با سلام استراتژی ۱۴۰۵ یک برنامه بلند مدت هست که باید با سایر برنامه‌های بلند مدت مثل وزارت نیرو؛ توانیر؛ شهرداری مشهد و... حتی افق و برنامه‌های بلندت کشور منطبق و همسو باشد. سوال اینجاست به چه میزان برنامه‌های اشاره شده مطالعه و در ۱۴۰۵ گنجانده شده است؟ و به چه میزان با اهداف و برنامه‌های سایر شرکت‌های توزیع نیروی برق و سایر سازمان‌های خدمات شهری مثل آب، گاز و... مطابقت دارد؟


     پاسخگو عباس بنی اسدی مقدم تاریخ ۹۵/۱۰/۰۷ ساعت ۱۳:۱۲

     استراتژی ۱۴۰۵ یعنی کاهش تلفات و کاهش خاموشی و کاهش مراجعات کاملا منطبق بر سیاست های وزارت نیرو و توانیر و برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت کشور می باشد و در تدوین آن همه این موارد لحاظ شده است. بعنوان مثال توسعه دولت الکترونیک یکی از سیاست های اصلی کشور می باشد که آیتم کاهش مراجعات کاملا در این راستاست . یا بحث کاهش تلفات و کاهش خاموشی ها کاملا درراستای سیاست های توانیر بوده و همسو با برنامه های اقتصاد مقاومتی می باشد.

     پاسخ تاریخ ۹۵/۰۹/۱۴ ساعت ۱۱:۳۹

     باسلام واحترام، ضمن تشکر از مشارکت حضرتعالی، برنامه ۱۴۰۵ در بدو تدوین با برنامه استراتژی ۱۴۰۴ وزارت نیرو انطباق داده شد و حتی مدیر دفتر برنامه استراتژیک وزارت نیرو بابت این موضوع از شرکت بازدید نموده و مراتب قدردانی خود را اعلام کردند. در خصوص سایر شرکت های توزیع داخلی متاسفانه در زمان تدوین برنامه استراتژی شرکت درسال ۸۸ برنامه منسجمی مشاهده نشد ولی از شرکت kepco کره جنوبی و hydroquebec کانادا به عنوان بنچ مارک استفاده شده است.


     ناشناس تاریخ ارسال: نامشخص(پرسیده شده در کانال تلگرام)

     تا چه اندازه از تخصص و توانمندی کارشناسان در شرکت استفاده می‌شود؟


     پاسخ تاریخ ۹۵/۰۹/۱۴ ساعت ۰۹:۳۶

     یکی از رکن‌ها و زیرساخت مهم دستیابی به چشم انداز ۱۴۰۵ شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد توانمند سازی کارمندان و بهره مندی از تخصص و دانش نیروی انسانی در مشاغل استراتژی می‌باشد. نیروی انسانی توانمند و متخصص و شایسته همواره به عنوان سرمایه‌های اصلی سازمان مدنظر بوده و می‌باشد. به همین منظور در سند استراتژی منابع انسانی با تمرکزبر بهره مندی از توانمندی و متخصص کارکنان، پروژه مدل شایستگی تدوین و در پنج گام اجرا گردیده است.
     گام اول: تدوین مدل شایستگی مدیران
     گام دوم: ارزیابی ۳۶۰ درجه مدیران برمبنای مدل شایستگی و تعیین سبک رهبری آن‌ها
     گام سوم: طراحی برنامه توسعه مدیران بر مبنای ارزیابی مدل شایستگی
     گام چهارم: بازنگری سیستم‌های منابع انسانی براساس مدل شایستگی
     گام پنجم: ارائه کارنامه مدل شایستگی و پیشنهاد طراحی پروژه مدل شایستگی مشاغل استراتژی شرکت


     مصطفی نوروزیه تاریخ ارسال: نامشخص(پرسیده شده در کانال تلگرام)

     سلام و خسته نباشید به همه مدیران و سرپرستان و کارگران گرامی و تشکر بابت چنین گروهی سازنده و نقد شونده در شرکت توزیع برق مشهد یک کارگر کی و چه وقت پیشرفت میکند از نظر رتبه کاری مثلا در ارتش هر چهار سال
     سوال دوم: اگر یک مدیر یک جای خالی داشته باشد در جایی خوب و یا امورو نیروی خوب هم در بین کارکنان برای اون قسمت باشد ناگهان یک شخصی را از طرف مدیر دیگری برای آن قسمت سفارش می‌کنند (یعنی الویت با فرد پارتی دار می‌شود نه خوب کار کردند) ایا این عمل صحیح است و در ۱۴۰۵ جایی دارد چون این خوده تلفات می‌باشد. با تشکر


     پاسخ تاریخ ۹۵/۰۹/۱۴ ساعت ۰۷:۲۶

     با سلام و احترام بدون شک محور اصلی به دستیابی استراتژی چشم انداز ۱۴۰۵، بکارگیری و انتصاب متخصص و توانمند در مشاغل و کارگروه‌های اجرایی می باشد به همین منظور در سند استراتژی منابع انسانی تدوین و اجرای پروژه جانشین پروری در سطح گسترده در حال طراحی و پیاده سازی می‌باشد که براساس نتایج حاصل از عملکرد کارکنان و توانمندیهای تخصصی و دوره های آموزشی نیروی انسانی و میزان توسعه شخصی فردی بکارگیری و انتساب کارکنان در پست‌های سازمانی اتفاق خواهد افتاد.


     ناشناس تاریخ ارسال: نامشخص(پرسیده شده در کانال تلگرام)

     آیا در شرکت سیستمی برای رشد افراد شایسته و توانمند وجود دارد؟ توضیح دهید؟


     پاسخ تاریخ ۹۵/۰۹/۱۴ ساعت ۰۷:۲۰

     در راستای استراتژی منابع انسانی برای رشد و ارتقا کارکنان شرکت و نیروهای پیمانکاری و الخصوص کارکنان شایسته و توانمند پروژه تدوین و استقرار ارزیابی عملکرد کارکنان تهیه و با استفاده از دانش و خرد جمعی ارزیابی عملکرد ۳۶۰ درجه در سال ۹۴ بصورت آزمایشی و از ابتدای سال ۹۵ با تاکید برارزیابی عملکرد جامعه ، شفاف ، عادلانه و مبتنی به عملکرد فردی و رفتارهای سازمانی بمنظور تشویق و توسعه کارکنان شایسته و هدایت آموزش نیروی انسانی سطح متوسط و تاکید بر بهبود عملکرد نیروهای سطح ضعیف پیاده سازی گردیده است.شایان ذکر است که نتایج ارزیابی پس از بررسی و تدوین اقداماتی از قبیل برنامه های آموزشی در راستای توسعه شخصی و شغلی و اعلام به ارزیاب انجام خواهد شد.


     ناشناس تاریخ ارسال: ۹۵/۰۹/۰۷ ساعت ۱۰:۴۷

     با سلام واحترام. به نظر شما با توجه به این انقباض مالی که شرکت داره و طلب همکارا رو از وامها کم میکنن و حقوقا رو به زور میدن صرف این همه هزینه برای برگزاری همایش لازمه؟؟؟؟!!!!!در سال چند تا از این همایشها داریم که واقعا شاید اصلا واجب نباشه و میشه تمام هزینه این همایشها و خیلی هزینه های غیر ضروری دیگه رو سر جمع کرد و پولشو به همکاران پرداخت کرد تا به یک مشکل از هزار تا مشکل زندگیشون بزنن


     پاسخ تاریخ ۹۵/۰۹/۰۷ ساعت ۱۲:۱۶

     با عرض سلام و تشکر از مشارکت حضرتعالی. شرکتی که داعیه انجام کار برای دستیابی به اهداف استراتژیک را دارد می‌بایست برای همسو سازی کارکنان و واحدها با چشم انداز و همچنین اطمینان از حرکت مداوم به سوی اهداف استراتژیک هزینه نماید. البته هزینه مستقیم برگزاری همایش بسیار اندک و ناچیز است و هزینه اصلی وقت همکاران گرانقدری همچون جنابعالی است که امیدوارم به بهترین وجه صرف شود.


     محمدی تاریخ ارسال: ۹۵/۰۸/۳۰ ساعت ۰۰:۰۸

     با سلام و عرض خسته نباشید آیا از جامعه دانشگاهی میتوانند در همایش شرکت نمایند؟


     پاسخ تاریخ ۹۵/۰۹/۰۲ ساعت ۱۲:۲۳

     با سلام و احترام و خسته نباشید. این همایش به صورت داخلی برگزار می‌شود و فقط کسانی از بیرون شرکت یا جامعه دانشگاهی میتوانند در همایش ۱۴۰۵ شرکت توزیع برق شهرستان مشهد حضور یابند که برای دبیرخانه همایش با توجه به محورهای همایش ایده یا پیشنهاد ارسال نمایند. برای اطلاع بیشتر می‌توانید با شماره دبیرخانه همایش ۳۷۶۶۲۹۲۸-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. باتشکر


     کوثری تاریخ ارسال: ۹۵/۰۸/۲۳ ساعت ۰۸:۳۶

     باسلام و خسته نباشید امکان شرکت کارمندان دفاتر پیشخوان دولت در این همایش وجود دارد یا خیر؟


     پاسخ تاریخ ۹۵/۰۸/۲۴ ساعت ۰۷:۳۹

     با سلام و احترام و خسته نباشید. این همایش به صورت داخلی برگزار می‌شود و فقط کسانی از بیرون شرکت یا دفاتر پیشخوان دولت میتوانند در همایش ۱۴۰۵ شرکت توزیع برق شهرستان مشهد حضور یابند که برای دبیرخانه همایش با توجه به محورهای همایش ایده یا پیشنهاد ارسال نمایند. برای اطلاع بیشتر می‌توانید با شماره دبیرخانه همایش ۳۷۶۶۲۹۲۸-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. باتشکر


     محمد علی احمدی تاریخ ارسال: ۹۵/۰۸/١۸ ساعت ١٠:٠۳

     سلام با توجه به اینکه در خصوص استراتژی ۱۴۰۵ از سالهای قبل به اندازه کافی تبلیغ و کار شده به طوری که در کل شرکت و پرسنل نهادینه شده و از طرفی انقباض شدید مالی که جهت خرید ابزار کار هم مشکل داریم، سوالات ذیل پیش می‌آید: ۱- اثرگذاری برگزاری اینگونه همایش ها در پیشبرد بهتر اهداف استراتژی ۲- بررسی امکان برگزاری همایش به صورت دوسالانه یا چند سال یکبار بجای برگزاری هر سال ۳- بررسی اثرگذاری و دستاوردهای همایش سال قبل در قبال هزینه‌های انجام شده ۴-بررسی اقتصاد مهندسی شده و مقایسه میزان تاثیرگذاری برگزاری همایش با هزینه کرد مبلغ برگزاری همایش بصورت مستقیم جهت بهبود استراتژی. برای مثال شاید اگر مبلغی از هزینه برگزاری همایش صرف خرید تبلت یا ابزار کار جهت گروه‌های اجرایی شود در بهبود کارها تاثیر بیشتری داشته باشد.


     پاسخ تاریخ ۹۵/۰۸/۲۴ ساعت ۰۸:۰۸

     ۱-چرا همایش ۱۴۰۵ برگزار می‌شود:
     برای اجرای هرچه بهتر استراتژی در یک شرکت ارکان سازمان باید باهم همسو و هم جهت شوند یکی از مهمترین این ارکان نیروی انسانی و کارکنان سازمان می‌باشد.
     برای اینکه کارکنان سازمان با استراژی همسو شوند باید ۳ فعالیت انجام شود.
     ۱-نفوذ در ذهن: یعنی اینکه افراد در مورد اهداف و استراتژی ها اطلاعات کسب کنند.
     ۲-بروز در عمل: یعنی اینکه برنامه ها و اهداف استراتژیک در عملکرد کارکنان تاثیر بگذارد.
     ۳-رسوخ در قلب: یعنی اینکه بین کارکنان سازمان امید و باور برای اینکه به اهداف خواهند رسید ایجاد شود.
     به همین دلیل همایش ۱۴۰۵ طراحی گردید که در این همایش ضمن اطلاع رسانی از عملکرد و فعالیتهای شرکت، ایجادنمایشگاه از دستاوردهای پیشنهادی کایزنی کارکنان و تقدیر از همکاران گنجانده شده است.
     ۲-اثربخشی همایش: پس از برگزاری همایش اول بازخوردهای خوبی از سوی همکاران و مدیران ارائه گردید. همچنین طبق نظرسنجی ۸۷٪ از اظهار نظرکنندگان رسیدن به اهداف همایش را عالی و بسیار خوب ارزیابی کرده‌اند که همین امر ما را امیدوار به ادامه این راه و برگزاری همایش دوم کرد. امیدواریم در دومین همایش بتوانیم دستاوردهای بهتری را به نمایش بگذاریم و به اهداف شرکت نزدیکتر شویم.


     محمد علی نورائی تاریخ ارسال: ۹۵/۰۸/١۸ ساعت ۰۲:١۵

     با سلام، با توجه به درپیش بودن دومین همایش ۱۴۰۵ یک سوال مطرح میشود و آن اینکه خروجی و دستاوردهای همایش اول چه بوده است؟


     پاسخ تاریخ ۹۵/۰۸/۱۹ ساعت ۱۴:۳۲

     ضمن تشکر از مشارکت جنابعالی، یکی از ارکان برنامه ریزی استراتژیک همسویی سازمان می‌باشد(نورتون و کاپلان، کتاب سازمان استراتژی محور) که با اشتراک گذاری نظرات، اعلام موفقیت‌های استراتژیک، ایجاد کانالهای ارتباطی موثر در حوزه استراتژیک فراهم می‌شود. این همایش علاوه بر سهم موثر در برآوردن این الزام برنامه ریزی استراتژیک، نوعی قدر شناسی از کارکنان فعال(از سطح پیشنهادات کایزنی کارکنان صف تا اعضای کمیته‌های دستیابی به اهداف استراتژیک) می‌باشد که باعث افزایش انگیزش کارکنان می‌شود.


     رضا بقایی تاریخ ارسال: ۹۵/۰۸/١۵ ساعت ۰۹:۵١

     با سلام. دوتا سوال دارم اگر امکانش هست برای پاسخ پیگیری نمایید. ۱- با توجه به تبدیل سیمهای بدون روکش به روکشدار روی شبکه فشار متوسط، در حال حاضر گاهی روی یک فیدر سه نوع سیم بدون روکش، روکشدار تک لایه و روکشدار سه لایه داریم. که هر یک در زمان بروز خطا و برخورد با درخت، سطح یا زمین، از دیدگاه لوازم حفاظتی حساس به جریان، مقاومت متفاوتی از خود بروز میدهند. سوال اینست که چه تمهیداتی برای تشخیص جریان خطا و عملکرد صحیح رله های حفاظتی اندیشیده شده است ؟ ۲- اولویت بندی فیدرها برای تبدیل شبکه بدون روکش به روکشدار بر چه اساسی صورت میگیرد؟ آیا تبدیل تمام نقاط شبکه به سیم روکشدار برای رسیدن به هدف ۱۴ دقیقه خاموشی در سال به ازاء هر مشترک الزامیست؟! با تشکر


     پاسخ تاریخ ۹۵/۰۸/۲۵ ساعت ۱۴:۱۲

     با سلام. ضمن تشکر از مشارکت جنابعالی، پاسخ سوالات شما در ذیل قرار داده شد:
     پاسخ سوال یک: طی برنامه ریزی انجام گرفته تبدیل شبکه‌های سیمی بدون روکش به روکش دار براساس اولویت ها در امورهای مشخص و به صورت فیدر به فیدر مطابق برنامه ریزی امور انجام می پذیرد.ضمن اینکه صرفا این حساسیت در رله‌های پست فوق توزیع می‌باشدکه از مناطق تبدیل سیم روکشدار فاصله دارند ولی بایستی تمهیدات و اصلاحات لازم مدنظر باشد.
     پاسخ سوال دو: انتخاب فیدرهای فشار متوسط هوایی جهت انجام عملیات تبدیل شبکه سیم بدون روکش به روکشدار در ابتدا از دو جنبه مورد بررسی قرار می‌گیرد ۱. ایمنی ۲. فنی.
     ۱.موضوعی که به دلیل اهمیت در هر فیدرقبل از هر چیز مورد بررسی قرار می‌گیرد ایمنی است و در تصمیم گیری‌های نهایی جهت انتخاب دارای وزن بیشتر جهت اجرا می‌باشد. در حال حاضر با تصمیم گیری شورای محترم معاونین شرکت جنبه ایمنی جهت انجام عملیات در سطح شهر در اولویت قرار داشته که حسب توان اجرایی و عملیاتی هر امور بر نامه برنامه ریزی و اجرا گردد. هر چند که جنبه فنی نیز مد نظر قرار داشته و تاثیرگذار می‌باشد. در حالتیکه که نقاط با اولویت ایمنی و حفظ جان افراد در عملیات فوق تحت پوشش قرار گرفت و از پاکسازی آن در مناطق داخل شهر حصول اطمینان به عمل آمد جنبه فنی دارای اولویت اول خواهد بود.
     ۲. مباحث فنی که این موارد به چند دسته تقسیم می‌شوند.
     * میزان خاموشی هر فیدر که با SAIDI در ارتباط می باشد
     * تعداد قطعی های هر فیدر که با SAIFI در ارتباط می باشد
     * علت قطع فیدر که می تواند:- بر اثر برخورد درختان - بر اثر پرنده زدگی - احتمال برخورد اجسام خارجی
     ۳. حساسیت محدوده تغذیه فیدر مورد نظر
     ۴. و یا سایر عوامل می باشد موارد یاد شده در بازه تاریخی مشخص(شش ماه یا یک سال) برروی فیدرها بررسی شده و در نهایت فیدر مورد نظر جهت انجام عملیات تبدیل سیم انتخاب می‌گردد


     ناشناس تاریخ ارسال: ۹۵/۰۸/۰۸ ساعت ۲۲:۵۵

     لطفا نقش بهبود بهره وری اقتصادی در چشم انداز ۱۴۰۵ را تشریح نمایید. باتشکر


     پاسخ تاریخ ۹۵/۰۸/۱۹ ساعت ۰۹:۱۱

     بهبود بهره وری اقتصادی از دو منظر دارای اهمیت می‌باشد:
     ۱-در شرایط موجود با توجه به محدودیت منابع در اختیار ، انجام مطلوب فعالیتها به بهترین شکل و حداقل هزینه که از طریق بهره ور کردن فعالیت ها و حذف مراحل زائد فرآیندها حاصل خواهد شد، باعث می شود که عملا توان شرکت برای اجرای اقدامات تعریف شده در برنامه استراتژیک ، بدلیل آزاد شدن بخشی از منابع، افزایش یابد وهمچنین این امر می تواند باعث تامین هرچه بیشتر ذی نفعان داخلی و بیرونی و ایجاد شرایط بهتر در فضای رقابتی موجود که فعلا جنبه حیثیتی دارد، شده که کمک شایانی در دستیابی به اهداف استراتژیک می نماید.
     ۲-بانگاهی به آینده شرکت های توزیع و توجه به مباحثی که در چند سال گذشته مطرح گردیده است ، ورود شرکتهای توزیع به مراحل تجاری سازی و بنگاه داری خیلی دور از ذهن نیست. قطعا یکی از موضوعات مهمی که در این شرایط مورد توجه جدی قرار می گیرد چابکی و بهره وری شرکت ها می باشد.براین اساس هر شرکتی که بهتر و بیشتر به این موضوعات پرداخته باشد و بستر سازی مناسب را از طریق ایجاد بهره وری اقتصادی در فرآیندها و زمینه های کسب و کار خود فراهم کرده باشد موفق تر خواهد بود و در فضای پر چالش و پر رقابت آینده از سایر رقبا سبقت خواهد گرفت و این امر از حاشیه امن مناسبی برای تداوم برنامه های از پیش تعیین شده شرکت که از جمله مهمترین آنها پیاده سازی برنامه استراتژیک خواهد بود بوجود آورده و تضمین کننده تامین منابع مورد نیاز جهت اجرای برنامه استراتژیک در فضای متصور آینده خواهد بود.

      
      

     منتخب تصاویر همایش

      

     نتایج مسابقه نهج البلاغه


     • سید علی صادق زاده (برق ناحیه چهار)
     • محمد حسین ابراهیمی (نت فشار ضعیف غرب)
     • سعید محجوب (برق ناحیه چهار)
      
مجموع بازدیدها :
58,460
تعداد بازدید امروز :
26
تعداد بازدید دیروز :
89
آخرین به روزرسانی :
1397/05/04 10:24
تعداد کاربران مهمان : 7
تعداد کاربر آنلاین : 0
نشانی: مشهد مقدس - بلوارخیام(جنوبی) - صندوق پستی 1115- 91735
تلفن: 31703-051
نمابر(فکس): 37681066-051
ایمیل:
کلیه حقوق متعلق به شرکت توزیع برق شهرستان مشهد می باشد.